Попередження самовільного залишення гімназії учнями

Дата: 15 листопада 2021 о 17:18, Оновлено 6 квітня 2023 о 12:52

Інструкція по попередженню самовільного залишення гімназії учнями

Першочергові заходи

1. Пошук учня розпочинається негайно, як тільки стає відомо про факт самовільного залишення закладу дитиною.

2. Якщо учень   залишив заклад під час уроку, або після уроку до початку наступного, пошук починає і несе відповідальність вчитель, який проводив урок і контролював поведінку учнів на перерві;

якщо дитина залишила заклад в позаурочний час, пошук починає і несе відповідальність класний керівник.

3. Працівник закладу, який виявив факт втечі учня, негайно, в письмовій формі інформує про обставини події чергового адміністратора, директора закладу, заступника директора з навчально-виховної роботи.

4. Вчитель повідомляє батьків, опікунів або близьких родичів про самовільне залишення закладу вихованцем.

5. Класний керівник (вчитель, працівник закладу) організовують активний пошук на території закладу (навчальні класи, побутові кімнати, приміщення для відпочинку, підсобні приміщення, сантехнічні криниці, люки підземних комунікацій, підвали, горища, покинути будівлі та інше), проводить обстеження місцевості, об’єктів, приміщень, інших місць та предметів, які мають значення для розшуку. На самостійний розшук витрачається 1 година.

6. У разі, якщо цей пошук не дав позитивних результатів негайно готується заява за підписом директора до районного відділу поліції. В заяві необхідно зазначити наступне: учень залишив заклад самостійно чи з групою осіб  (група - це 2 та більше особи);

при собі мав речі чи ні (які саме, власні або інші); чи мав при собі мобільний телефон та сім-карту оператора;

адреси проживання найближчих родичів;

про основні й особливі прикмети зовнішності та одягу;

обставини зникнення (дата, місце та інше), можливі зв’язки з друзями або іншими особами.

До заяви додається остання якісна фотокартка учня.

7.  Класний керівник оформляє для районного відділу поліції необхідні документи на втікача: характеристика, копія свідоцтва про народження.

Робота з учнем  після його повернення

1. Перед поверненням учня   до дитячого колективу, з ним працює психолог.

Головна мета психолога - з'ясувати причини і обставини втечі.

2. Після зустрічі з психологом, з урахуванням його висновків, з учнем  працює соціальний педагог.

3. З урахуванням висновків всіх цих служб заступник директора з навчально-виховної роботи корегує і контролює роботу вчителів.

4. Вчителі проводять індивідуальну роботу з учнем, здійснюють заходи по попередженню втеч в майбутньому.

5. Вчителі проводять індивідуальну роботу з батьками дитини, (або особами, що їх замінюють) щодо попередження самовільного залишення закладу учнем.

6. В планових профілактичних заходах по попередженню повторних втеч приймають участь психолог, соціальний педагог .

Робота по попередженню втеч як явища

1. Шляхом глибокого вивчення особистості учня своєчасно визначати дітей, які мають нахил до втеч (класний керівник, психолог).

2. Визначення а потім попередження обставин, які обумовлюють втечі ( булінг, схильність до бродяжництва, заборгованість перед товаришами, наркозалежність, психічне здоров’я і інше) ( класний керівник)

3. Здійснення заходів по усуненню причин (обставин), які обумовлюють втечі(класний керівник).